GÉFI – Győr-Sopron megyei Gépipari és Finommechanikai Vállalat
1949-ben alakult az államosítás kapcsán a Tolnay mérlegüzemből. Irányítója a Győri Városi Tanács, mint mérlegüzem működött. Az alakuló létszám 3 fő. A mérlegjavításon kívül más javítást is elvégeztek, 1950-ben már 35 fővel.
1950–52 között, bár kismértékben, de elkezdődött a készárugyártás, melynek témája öntödei formaszekrények a váci hajógyárnak hajóalkatrészek gyártása volt.
1953-ban a vállalat önállósága megszűnt, a Bp-i Mérleggyárhoz csatolták (volt Samber cég), s mint győri részleg működött.
1954-ben levált a bp-i gyárról és egyesült a Győri Finommechanikai Vállalattal, új név: Győri Mérlegjavító Finommechanikai Vállalat –, igazgató Farkas Károly.
Profilja:
Ekkor a létszám már 75 fő volt.
1965-ben összevonták a győri vállalatot a csornai, a kapuvári és a soproni gépipari Tanácsi Vállalatokkal, ekkortól lett „Győr Sopron megyei….” Ettől kezdve a készárugyártás rohamosan fejlődött, ahogy a szolgáltatás is. 1967-től a soproni egység különvált.
1970. Szolgáltatóház épült, részben már működik a győri Kun Béla lakótelepen, a nemrég átadott orvosi rendelő és gyógyszertár szomszédságában. Gazdája gesztora a Győr-Sopron Megyei Gépipari és Finommechanikai Vállalat.
108 négyzetméteres szolgáltató részlegében helyben javítja a mosógépet, hűtőgépet, varrógépet,
elektromos bojlert. A későbbiekben majd az egyéb háztartási kisgépeket is, mint például porszívót, kávéőrlőt, hajszárítót, villanyborotvát, barkácsgépet.
A GÉFI új szolgáltatóházának építése 6,5 millió forintba került.
1979. A lakosság jószerével csak szolgáltatásairól ismeri a Győr-Sopron megyei Gépipari és Finommechanikai Vállalatot, pedig tevékenységi köre messze túlterjed a megye-, sőt az országhatáron is. A háromszáznegyven tagú kollektíva ugyanis a legutóbbi években elsősorban a gépgyártás területén szerzett hírnevet a szakmában. Míg korábban rendkívül széles gyártmányskálával jelentek meg a piacon, ekkorra lényegében „letisztult profillal” birkóznak meg az egyre élesebbé váló versenyben.
Az élhajlító gépeik folyamatos korszerűsítésével kivívták, hogy a KGST-országok közötti egyeztető tárgyalások során a GÉFI termékeit a nagyvállalatokéval együtt jegyzik, a tárgyalásokon a vállalat képviselői egyenrangú partnerek.
1982. A vállalat teljes évi árbevétele: 130 millió forint. Ennek az összegnek kisebb része – 20 millió forint – a lakossági szolgáltatásokból, a többi pedig a készáru termeléséből adódik.
1988. A Géfi Fogyasztói Szolgáltató Leányvállalat győri szervizében havonta több száz motorkerékpárt, kerékpárt, mezőgazdasági kisgépet javítanak.
1992-ben a Győr-Sopron megyei Gépipari vállaltból teljes jogutódlással megalakult GÉFI Kft. állami Vagyonügynökség kezelésében az üzletrészének vásárlási jogát a WORTMANN INDUSTRIE ANLAGEN GmbH nyerte el.
1997. A GÉFI GÉPIPARI ÉS FINOMMECHANIKAI KFT.
Győr, Fehérvári út 78.
A vállalkozás az üzletrészeit 100%-ban, vagy részben FELAJÁNLJA MEGVÉTELRE.
A cég jegyzett tőkéje 181 millió forint, 60 fő alkalmazottal, gépipari tevékenységű üzem.